Ramiona pomiarowe i ich charakterystyka
Jak sprawdzać jeszcze na linii produkcyjnej, czy poszczególne detale spełniają ustalone wcześniej normy? Służą do tego m.in. przenośne ramiona pomiarowe, których używamy także w Alkaz Plastics, aby upewniać się, że detale spełniają ustalone na samym początku kryteria.
Cechy ramion pomiarowych
Przenośne, łatwe w obsłudze i wiarygodne jeśli chodzi o wyniki. Właśnie takie są ramiona pomiarowe, których używa się na liniach produkcyjnych, aby kontrolować, czy detale spełniają ustalone uprzednio normy. Wyposażone są one w sondy oraz głowice, dostarczające wyników dzięki procesowi skanowania. Co ważne, takie pomiary mogą obejmować również miejsca naprawdę trudnodostępne, z czym nie poradziłyby sobie inne urządzenia.
Dokonywanie pomiarów w praktyce
Jak jednak wygląda mierzenie przy użyciu takich urządzeń? Konieczne jest zatwierdzenie styku końcówki urządzenia z powierzchnią detalu. Następnie współrzędne są odczytywane i interpretowane przez algorytmy, na podstawie których działa dane ramię pomiarowe. Co ważne, takie miary zbierane są z różnych części detalu, aby zagwarantować możliwie jak najbardziej wiarygodne wyniki oraz dokładnie sprawdzić dany element.
Jak widać ramiona służące do pomiarów to nowoczesny i naprawdę przydatny sprzęt, sprawdzający się podczas prac na liniach produkcyjnych. To dzięki niemu można przeprowadzać bardziej skrupulatną kontrolę jakości i upewniać się, że projekt pod każdym względem spełnia oczekiwania Klienta.